Home ରାଜନୀତି ବିଜେପି ର ଓଡିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାଥୀ କିଏ ?? ଗୋପରେ ବଢୁଚି କଳା କହେଁଇ !!

ବିଜେପି ର ଓଡିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାଥୀ କିଏ ?? ଗୋପରେ ବଢୁଚି କଳା କହେଁଇ !!

ଓଡ଼ିଶାରେ 2019 ନିର୍ବାଚନ ଜିତିଲେ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ପୁନର୍ବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ନବୀନ ପଟନାୟକ ଗାଦିରେ ଵସିବେ I କଂଗ୍ରେସ ର ମଧ୍ୟ ନିରଞ୍ଜନ ପଟନାୟକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାଥୀ ଭାବରେ ଉଭା ହେଇଛନ୍ତି ତେବେ ବିଜେପି ରେ ଓଡିଶା ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାଥୀ କିଏ ତାହାକୁ ନେଇ ଜୋରଦାର ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଛି I ଯଦିଓ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଓଡ଼ିଶାର ମଙ୍ଗ ସମ୍ଭାଳିଛନ୍ତି ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱ ରେ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି ତେଣୁ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଙ୍କୁ ବିଜେପି ର ଓଡିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାଥୀ ଭାବେ ଦଳୀୟ କର୍ମୀ ଭାବିନେଇଥିଲେ I ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ମଧ୍ୟ ଗତ ପଂଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ରେ ଅଭୂତପୂର୍ବ ସଫଳତା ଦେଇଥିଲେ ଦଳକୁ ଯଦିଓ ବିଜେପୁର ବାଜିରେ ହାରିଯାଇଥିଲେ I

ତେବେ ହଠାତ ଦିଲ୍ଲୀ ଦରବାର ରେ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ବାସଭବନ ରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ପ୍ରଶାସିକା ଅପରାଜିତା ପାଲଟିଯାଇଥିଲେ ଦଳୀୟ କର୍ମୀ ଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱ I ଯୋଗ ଦେଉ ଦେଉ ତାଙ୍କୁ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରେସ ଆରମ୍ଭ ହେଇଯାଇଥିଲା ଓଡ଼ିଶାରେ I ତେବେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ରେ ଅପରାଜିତା ଙ୍କୁ ମଞ୍ଚ ରେ ମିଳିନଥିଲା ସିଟ I ଯାହାକି ତାଙ୍କ ପ୍ରସଂଶକ ଙ୍କୁ ଗଭୀର ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା

I ପୁଣିଥରେ କିଏ ହେବେ ବିଜେପି ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାଥୀ ତାହାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି I ଅବଶ୍ୟ ବିଜେପି ରେ ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ,ଜୁଏଲ ଓରାମ ଙ୍କ ଭଳି ପ୍ରାଥୀ ରହିଛନ୍ତି I ତେବେ ଚାଲିଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ଅନୁଯାଇ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଓଡ଼ିଶାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେଇନପାରନ୍ତି ଯଦି ଓଡ଼ିଶାରେ ବିଜେପି ଆସେ ,କାହିଁକିନା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ପାୱାର କରିଡର ରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଙ୍କ ସ୍ଥାନ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର

I ମୋଦୀଜି କଦାପି ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଙ୍କୁ ପାଖରୁ ଛାଡିବାକୁ ଚାହିଁବେ ନାହିଁ Iସେହିଭଳି ଭାବରେ ସବୁ ଚର୍ଚାର ଅନ୍ତ ଘଟାଇ ଶେଷରେ ପଦ୍ମ ପୋଖରୀ ରେ ଜାଗର ରେ ଦୀପ ଜାଳିଥିବା ବୈଜୟନ୍ତ ଙ୍କୁ ନେଇ ଚର୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି I ବୈଜୟନ୍ତ ଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟତା ଯଥେଷ୍ଟ ଥିବାବେଳେ ବିଜେପି ରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ପ୍ରସଂଶକ ସଂଖ୍ୟା ଅଧିକ I ତାଙ୍କୁ ହିଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାଥୀ ଭାବେ ଉପସ୍ଥାପନ କରାଯାଇପାରେ I ଅପରପକ୍ଷରେ ବିଜେପି ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେଇପାରନ୍ତି ସମ୍ବିତ ପାତ୍ର

I ସମ୍ବିତ ଓଡ଼ିଶା ମାଟିର ପୁଅ ଯିଏକି ବର୍ତମାନ ଜାତୀୟ ମୁଖପାତ୍ର ଭାବେ ସାରା ଦେଶରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିଛନ୍ତି I ଯୁବବର୍ଗ ଙ୍କ ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ମଧ୍ୟ ସମ୍ବିତ ପାତ୍ର I ଯଦି ଦଳ ସଫଳତା ପାଏ ତେବେ ଓଡ଼ିଶାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାଥୀ ଦୌଡ଼ରେ ସର୍ବାଗ୍ରେ ରହିବେ ସମ୍ବିତ I

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

ସେସୁ ରେ ଠିକା କମ୍ପାନୀ OEDC ର ମନମାନୀ ,କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଚୁପ ,ମାସ ମାସ ଧରି ଇପିଏଫ ବାନ୍ଧୁନି କମ୍ପାନୀ

ଆସନ୍ତା ଜୁନ 1 ତାରିଖ ରୁ ସେସୁ କୁ ଅଧିଗ୍ରହଣ କରିନେଉଛି ଟାଟା I ତେବେ ଏହାଭିତରେ ଶ୍ରମିକ ମାନଙ୍କ ଭିତରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଯାଇଥିବା ବେଳେ ବିଶେଷ କରି ସେସୁ ରେ...

ୟୁଟୁବ ଚାନେଲ ରେ ଯୋଗ ଶିଖାଉଛନ୍ତି ଯୋଗ ଗୁରୁ ଗଣେଶ ଗୋଛିକାର

ଏବେ ଲକ ଡାଉନ ଚାଲିଛି ,ସମସ୍ତେ ଗୃହବନ୍ଦୀ ଥିବାବେଳେ ସୁସ୍ଥ ରହିବା ପାଇଁ ଦୈନିକ ଜିମ୍ ବା ଯୋଗ କରିବା ନିହାତି ଜରୁରୀ କିନ୍ତୁ ବର୍ତମାନ ସବୁ ଯୋଗ ସେଣ୍ଟର ବନ୍ଦ ରହିଛି,ବିନା...

ଲକ ଡାଉନ ରେ ମନ କିଣିନେଲେ ଅଭିନେତ୍ରୀ

ଏବେ ଲକ ଡାଉନ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ସମସ୍ତେ ଗୃହବନ୍ଦୀ ତେବେ ଏହି ଲକ ଡାଉନ ରେ ସହାୟତା ର ହାତ ବଢ଼ାଇ ପ୍ରସଂଶା ସାଉଁଟୁଛନ୍ତି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅନୁମିତା I ତାଙ୍କ ସହାୟତା ପାଇଁ...

15ବର୍ଷ ର ବଳିଦାନ ବୁଝିଲାନି ଚାନେଲ ,ବରିଷ୍ଠ କ୍ୟାମେରା ମ୍ୟାନ ଚାକିରୀ ଖଣ୍ଡେ ପାଇଁ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଇ ଆଖି ବୁଜିଲେ

Odisha Exclusive ବ୍ୟୁରୋ // ଓଡିଶା ମିଡ଼ିଆ ଜଗତ ର ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ନା ସୁକାନ୍ତ ପାଣିଗ୍ରାହୀ I ଆଉ କିନ୍ତୁ ସେ ନାହାନ୍ତି ,ମେ 16ରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟ ହେଇଯାଇଥିବା ବେଳେ...