22 ଦିନ ଶିଶୁପୁତ୍ର କୁ ନେଇ ୬ମାସିଆ ମାତୃତ୍ବ ଛୁଟି ବାତିଲ କରି ଅଫିସ ରେ ଯୋଗ ଦେଲେ ଆଇଏଏସ୍  

ଡିଉଟି ଆଗରେ ନିଜ ମାତୃ ଛୁଟି କୁ ଜଳାଞ୍ଜଳି ଦେଇଛନ୍ତି ଆଇଏସ ଜି ଶ୍ରୀଜାନା  I 22ଦିନର ଜନ୍ମିତ ଶିଶୁ କୁ ଧରି ଅଫିସ ରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି ମହିଳା ଆଇଏଏସ୍ I ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଶିଶୁ ଜନ୍ମ ପରେ 6ମାସର ଛୁଟି ନେବାକୁ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ଦେଶ ସେବା ପାଇଁ ଛୁଟି କୁ ବାତିଲ କରି ବର୍ତମାନର ଏହି ସଙ୍କଟ ସମୟରେ ଅଫିସ ରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି I ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଗ୍ରେଟର ବିଶାଖାପାଟନମ୍ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ୍ (ଜିଭିଏମ୍ସି) ର କମିଶନର ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଜି ଶ୍ରୀଜାନା ହେଉଛନ୍ତି ଜଣେ ଏପରି ଯୋଦ୍ଧା ଯିଏକି ଏହି କରୋନାଭାଇରସ୍ ମହାମାରୀ ପରିସ୍ଥିତିରେ ପ୍ରକୃତ ଫ୍ରଣ୍ଟଲାଇନ ବୋଲି କହିପାରିବେ। ଶିଶୁପୁତ୍ର ଜନ୍ମ କରିବାର 22 ଦିନ ମଧ୍ୟରେ କାମକୁ ଫେରିଛନ୍ତି।

ତେବେ, ତାଙ୍କ ପୁଅ ଜନ୍ମ ହେବାର କିଛି ସମୟ ପରେ, COVID-19 ବ୍ୟାପକ ବିସ୍ତାର ହେତୁ ଲକ ଡାଉନ ଘୋଷଣା ହେଲା I ଯେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କ ସରକାରୀ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ସହିତ ନବଜାତ ଶିଶୁର ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ ବୋଲି ତୁରନ୍ତ ଅଫିସ ରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ମନସ୍ତ କରିଥିଲେ I ଏପରିକି ତାଙ୍କ ଓକିଲ-ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ପାଖରେ ତାଙ୍କର ଯଥେଷ୍ଟ ସମର୍ଥନ ରହିଥିଲା I ଏନେଇ ସୃଜନା କହିଛନ୍ତି କି ଏହି କଷ୍ଟଦାୟକ ସମୟରେ କାର୍ଯ୍ୟରେ ରହିବାର ମହତ୍ତ୍ ଏବଂ ଏହି ଜରୁରୀକାଳୀନ ସେବା ସମୟରେ ତାଙ୍କ ସେବା କେତେ ଆବଶ୍ୟକ ତାହା ସେ ଜାଣିଛନ୍ତି। ଭାଇରସ୍ ବିପଦକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି ବୋଲି ଶ୍ରୀଜାନା କହିଛନ୍ତି।କ୍ଷେତ୍ର ସ୍ତରରେ ସାନିଟାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଉଥିବା ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ GVMC ସମସ୍ତ ପ୍ରୟାସ କରୁଛି। ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ଆବଶ୍ୟକତା ଯୋଗାଇବା ଏବଂ ବିଶାଖାପାଟନମରେ ଭାଇରସ୍ ଅଛି କି ନାହିଁ ତାହା ନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପାଇଁ ସବୁ ସ୍ତରର ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ସମନ୍ୱୟ ରକ୍ଷା କରିବା ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟର ଏକ ଅଂଶ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। “ମୋର ଭୂମିକା ଏହି ନମ୍ର ପ୍ରୟାସରେ କେବଳ ଏକ ଛୋଟ ଅଂଶ, ବରଂ ସାମାନ୍ୟ ଭାବରେ | ମୋର ପୁରା ପରିବାର ମୋତେ ଏହି ପ୍ରତିବଦ୍ଧତା ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଅଧିକ ଖବର ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ I

Leave a Comment