ଯେ କୌଣସି ମୁହୂର୍ତ ରେ ହେଇପାରେ  ତୃତୀୟ ବିଶ୍ୱଯୁଦ୍ଧ  : ସର୍ତକ ଜାରିକଲା ଋଷ ଗଣମାଧ୍ୟମ

0

୨୦୧୮ ଏପ୍ରିଲ ୭ରେ  ସିରିଆ ସେନା ରାସାୟନିକ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା  ବିଦ୍ରୋହୀଙ୍କ କବ୍‌ଜାରେ  ଥିବା  ଦାମାସ୍କସ୍‌ସ୍ଥିତ ପୂର୍ବ ଗୋଉଟାର ଶେଷ ଭାଗର ଦୋଉମା ସହର ରେ ପାଖାପାଖି ସରକାରୀ ହିସାବରେ ୮୦ ଜଣଙ୍କ ପ୍ରାଣହାନି ଘଟିଥିବା ବେଳେ ତ ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ଗୁରୁତର  ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। 

ଯାହାକୁ ନେଇ ଆମେରିକା ସିଧାସଳଖ ରୁଷିଆ କୁ ଦାୟୀ କରିଥିଲା , ଯେ ରୁଷିଆ ସିରିଆ କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛି ଅବଶ୍ୟ ଏ ଘଟଣା କୁ ଦୁହେଁ ରୁଷିଆ ଏବଂ ସିରିଆ  ଦୃଢ ନିନ୍ଦା  ସହିତ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ I 

ଏଇ ଘଟଣା କୁ ନେଇ ଆମେରିକା ଏବଂ ସିରିଆ , ରୁଷିଆ ସହିତ ତୁ ତୁ ମେଁ ମେଂ ହେବା ପରେ  ଏପ୍ରିଲ ୧୪ରେ ଆମେରିକା ର ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ଦେଶଗୁଡ଼ିକର ମିଳିତ ସେନା ପକ୍ଷରୁ ଦାମାସ୍କସ ଉପରେ ୧୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ରକେଟ ମାଡ଼ କରାଯାଇଥିଲା , ଯାହାକି ସାରା ବିଶ୍ୱକୁ ଚମକାଇଦେଇଥିଲା I 

 ଆମେରିକାର ଆକ୍ରମଣ କୁ କେବଳ  ଋଷର ପ୍ରଭାବ ଓ ପତିଆରା ହ୍ରାସ ଉଦେଶ୍ୟରେ ହେଇଥିବା ଯୋଗୁ  ପ୍ରତିବଦଳରେ ରୁଷ ବି ହେଇଉଠିଚି ଭୟଙ୍କର ଯେ କୌଣସି ମୁହୁର୍ତରେ ବଦଲା ନେବାକୁ ଚଳେଇଚି ମସୁଧା I  

ରୁଷ ର ନାଗରିକ ମାନଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପ୍ରତି ମୁହୂର୍ତ ରେ ସଚେତନ କରାଯାଉଛି I  ସିରିଆ ଏବଂ ଆମେରିକା ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଅନ୍ତର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ ମଧ୍ୟରେ ରୁଷିଆ  ଯେପରି ଭାବରେ ମଝିରେ ପଶି  ଯୁଦ୍ଧର ଡାକରା 

 ଦେଉଛି  ଆଗାମୀ ଦିନରେ  ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ ବିଶ୍ୱକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବ I

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here