ତଥ୍ୟ ଲୁଚାଉଛି ଚୀନ !! ତାଇୱାନରୁ ୨ ଲକ୍ଷ ବଡିବ୍ୟାଗ୍‌ ମଗାଇଛି ,ପଢନ୍ତୁ ଏହି ରିପୋର୍ଟ

ସାରା ବିଶ୍ୱ କୁ ଭୟଭୀତ କରାଇ ମୃତ୍ୟୁ ର ତାଣ୍ଡବ ରଚିଥିବା କରୋନା ଭାଇରସ ରେ ଆମେରିକା ଫ୍ରାନ୍ସ ,ଇଟାଲୀ ,ବ୍ରିଟେନ ଭଳି ଦେଶରେ ହାହାକାର ସୃଷ୍ଟି ହେଇଥିବା ବେଳେ ଚୀନ ରୁ ସୃଷ୍ଟି ହେଇଥିବା ଏହି ଭାଇରସ ରେ ମାତ୍ର ୩୩୨୬ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ଦାବି କରୁଛି ଚୀନ I ତେବେ ସମସ୍ତେ ଚୀନ ର ଏହି ତଥ୍ୟ କୁ ସନ୍ଦେହ କରିବା ସହିତ ଚୀନ ଅସଲ ତଥ୍ୟ ଲୁଚାଉଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି I ଏପରିକି କିଛିଦିନ ତଳେ ଏନେଇ ଏକ ଖବର ସାମ୍ନା କୁ ଆସିଥିଲା ଯେ 2କୋଟି ରୁ ଉର୍ଧ ମୋବାଇଲ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ସିମ 3 ମାସରେ ବନ୍ଦ ରହିଛି ଅର୍ଥାତ ମୋବାଇଲ ବ୍ୟବହାର କାରି ମାନେ ନିରୁଦ୍ଧିଷ୍ଟ I ତେବେ ନିକଟରେ ଚୀନ ର ଆଉ ଏକ ଘଟଣା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟ କରିଛି ଭାବିବାକୁ ଯେ ଚୀନ ତଥ୍ୟ ଲୁଚେଇଚି I ଏଭଳି ସମୟରେ ଚୀନ ମାନବ ଶରୀରକୁ ଧାରଣ କରିବା ପାଇଁ ଡିଜାଇନ୍ ହୋଇଥିବା ଏକ ଅଣ-ପୋରସ୍ ବ୍ୟାଗ ର 2ଲକ୍ଷ ବରାଦ ଦେଇଛି I ଏନେଇ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିବା ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ତାଇୱାନରୁ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ଗୃହ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଚାଇନା ତାଇୱାନରୁ 2 ଲକ୍ଷ ବଡି ବ୍ୟାଗ ଅର୍ଡର କରିଛି।

ତେବେ ଏହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବିସ୍ମିତ କରିଛି ଯେ ଯଦି ଚୀନ ରେ ମାତ୍ର 3,300 ମୃତ୍ୟୁ ହେଇଛି ତେବେ ଚୀନ୍ 2 ଲକ୍ଷ ବଡି ବ୍ୟାଗ୍ କଣ କରିବ? ଏହା ପୁଣିଥରେ ପ୍ରକାଶ କରେ ଯେ ଚୀନ୍ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଠିକ୍ ସଂଖ୍ୟା ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ହାର ଅନୁପାତରେ ମିଛ କହୁଛି | ଚାଇନାର ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, କରୋନାଭାଇରସ୍ର ମୃତ୍ୟୁ ହାର 2 ପ୍ରତିଶତରୁ କମ୍ କାରଣ 83,000 ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ 3,300 ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। କିନ୍ତୁ, ବ୍ରିଟେନ, ଇଟାଲୀ ଏବଂ ସ୍ପେନ୍ ପରି ପଶ୍ଚିମ ୟୁରୋପର ଅନେକ ଦେଶରେ ମୃତ୍ୟୁ ହାର ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ଅଙ୍କ ବିଶିଷ୍ଟ | ଏହାର ଅର୍ଥ ଚୀନ୍ ମୃତ୍ୟୁ ହାରକୁ ମଧ୍ୟ ଅବନତି କରିଛି ଏବଂ ଏହାଦ୍ୱାରା ବ୍ୟାପକ କ୍ଷତି ଘଟିଛି କାରଣ ମୃତ୍ୟୁ ହାରକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଅନ୍ୟ ଦେଶମାନେ ଗୁରୁତର ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରିନଥିଲେ। ତଥାପି, ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଚାଇନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହାର ବହୁତ ଅଧିକ ଥିଲା ଏବଂ ସମ୍ଭବତ ୱୁହାନରେ 40,000 ଲୋକ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଠାରେ ଭାଇରସ୍ ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିଲା। ଅଧିକ ଖବର ପାଇଁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ I

Leave a Comment