ENZEN ର ମନମୁଖୀ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବିରୋଧ କରି ଅଫିସ୍ ଘେରାଓ କରିବ ଶ୍ରମିକ ସଂଘଠନ

0

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବଣ୍ଟନ ଦାଇତ୍ବରେ ଥିବା ଏଞେନ କମ୍ପାନୀ ବିରୁଦ୍ଧରେ ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଶ୍ରମବିଭାଗ କିମ୍ବା ଶକ୍ତି ବିଭାଗ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଟାନ ଗ୍ରହଣ ନକରିବାରୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଶ୍ରମିକ ସଂଘଠନ ଆନ୍ଦୋଳନ କୁ ଓଲ୍ହାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତି ନେଇଛି I ଏନେଇ କିଛିଦିନ ତଳେ ଶକ୍ତିମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ନଜର କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଘଟଣା କୁ ଅଣାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ନିମନ୍ତେ ଶକ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିନାହାନ୍ତି I କର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କୁ ସଠିକ ଦରମା ( ଶ୍ରମବିଭଗ ଦ୍ୱାରା ସ୍ଥିରୀକୃତ ମିନିମମ Wages ) ଠିକ୍ ସମୟରେ ନଦେବା , କର୍ମ ଚାରି ମାନଙ୍କୁ ବଦଳି କରିବା, ESI & EPF ର ହିସାବ ନଦେବା , ବେତନରୁ କିଛି ଟକାଂ ମନଇଛା କାଟିଦେବା ଏବଂ ବେତନ ର କୌଣସି ହିସାବ ନଦେବା ସହିତ ଉଚିତ ପ୍ରାପ୍ୟ ନଦେବାରୁ କମ୍ପାନୀ ର ମନମୂଖି ହିଟଲରି ଶାସନ କୁ ବିରୋଧ କରିଛି ଶ୍ରମିକ ସଂଘଠନ I ଏନେଇ ପାଖାପାଖି 200 ରୁ ଉର୍ଧ କର୍ମଚାରୀ ଙ୍କର ଏକ ଜରୁରି ବୈଠକ ମା ପଥର କଣୀ କଂ ପିଠରେ ଅନୂଷ୍ଠିତ ହେଇଛି !

ଆଗାମୀ ଦିନରେ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ନହେଲେ ପ୍ରତିବାଦରେ ସଂଘ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବା ସହିତ ଅଫିସ ଘେରାଓ କରିବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି I ସୂଚନା ଥାଉ କି କିଛିଦିନ ତଳେ ଜଗତସିଂହପୁର ରେ ସେଇ ସମାନ ଅବସ୍ଥା ରେ ଠିକା କର୍ମଚାରୀ କମ୍ପାନୀ ର ବହୁଦିନ ଧରି ସମସ୍ତ ଅଫିସ ଘେରାଓ କରିଥିଲେ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଚଳାବସ୍ଥା ଲାଗିରହିଥିଲା I

ଏହାସହିତ ଜଗତସିଂହପୁର ର ଉପଭୋକ୍ତା ମାନେ ମଧ୍ୟ ENZEN ବିରୁଦ୍ଧରେ ରାଲି କରି ଅଫିସ ଘେରାଓ କରିବା ସହିତ ପ୍ରତିବାଦ କରିଥିଲେ I

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here